Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Kiedy spora część społeczeństwa usłyszy słowa „medycyna estetyczna”, błędnie połączy je z inną, lecz znacznie bardziej inwazyjną chirurgią plastyczną. Jak można się domyślić, jest to błędne myślenie, spowodowane niewiedzą i wieloma plotkami. Właśnie dlatego, w celach edukacyjnych dziś przedstawimy wam trzy, zdecydowanie najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej! Zdziwicie się, ale przynajmniej jeden powinien mówić wam sporo!

Dobrze znany botoks

Zaczniemy od absolutnie najbardziej popularnego zabiegu, jakim jest użycie toksyny botulinowej, znanej bardziej jako… botoks! Jej działanie jest bardzo proste — blokuje ona połączenia nerwowo-mięśniowe powodujących ich rozluźnienie, a co za tym idzie — uniemożliwia powstawanie zmarszczek mimicznych, tak znienawidzonych przez osoby, odczuwające efekty upływającego czasu. Sam zabieg ogranicza się do wstrzyknięcia niewielkiej ilości toksyny w wybrane miejsca. Nawet nie trzeba do tego znieczulenia! Zobacz też zabieg na powiększanie ust w Gdańsku http://sopockafabrykaurody.pl/powiekszanie-ust-gdansk/

Zabieg niczym dla wampirów

Czas na coś z innej beczki, a mianowicie zabiegi związane z krwią! Świetnym wstępem może być mezoterapia, której działanie można wytłumaczyć w prosty sposób. Zostanie nam pobrana krew, w celu odwirowania, aby odseparować płytki krwi. Otrzymamy wtedy czyste osocze… które zostanie nam podane poprzez serię małych nakłuć. Dzięki temu skóra zostanie w naturalny sposób pobudzona do regeneracji, właśnie dzięki temu osoczu! Efekty zobaczysz już po jednej wizycie w gabinecie!

Nici liftingujące

Ostatnim, niezwykle popularnym zabiegiem jest lifting przy pomocy nici liftingujących. Nie martwcie się, tu nie chodzi o takie „zwykłe nici”. Te, o których mówimy, są wykonane z kwasu polimlekowego i glikolowego, dzięki czemu bez problemu napną one skórę twarzy. Ich działanie jest niezwykle proste. Włókna tych nici są aplikowane pod skórę i są one wchłaniane przez nią przed okres około 18 miesięcy.

Podsumowanie

Jak więc widzicie, zabiegi oferowane przez praktycznie każdy gabinet medycyny estetycznej wcale nie są tak inwazyjne i trudne, jak mogłoby się wam wydawać! Co najlepsze, wcale nie musicie bać się, że wpłyną one negatywnie na wasze zdrowie — wręcz przeciwnie — będą bezpieczne i pomogą wam osiągnąć wygląd, jakiego pragniecie!