Kilka akcesoriów do przedłużania rzęs – krótkie omówienie

akcesoria do przedłużania rzęs

Każda z nas zapewne wiele słyszała o przedłużaniu rzęs. Podstawowe założenia zabiegu znamy od naszych doświadczonych koleżanek lub też z własnych przygód kosmetycznych. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z ilości akcesoriów, jakimi posługują się stylistki?

Warto czasem dotrzeć do głębi tematów, które na pierwszy rzut oka wydają się być nieskomplikowane. Jednym z nich jest zawartość kuferka kosmetyczki od rzęs, który tylko z pozoru wydaje się być lekki. Tak naprawdę stylistki mają w nim sporo akcesoriów, które na co dzień pomagają im w wykonywaniu aplikacji. Dziś skupimy się na kilku wybranych rzeczach.

Co to za przedmioty? Do czego służą? Dowiecie się z tego artykułu!

 

peseta do przedłużania rzęs
źródło: https://www.amazinglashes.pl

Pęseta – chwytamy i doklejamy

Aby być jak najbardziej precyzyjną w swojej pracy, stylistki rzęs używają dokładnych pęset, którymi chwytają rzęsy z opakowania, maczają w kleju i doklejają do naszych naturalnych włosków. Dzięki pęsetom praca kosmetyczek jest o wiele łatwiejsza, a efekty ich działań bardzo zadowalające i estetyczne. Żeby to docenić, wystarczy wyobrazić sobie wykonywanie zabiegu rękoma! Kosmetyczki, które używają na co dzień pęset, muszą mieć dobry wzrok i dobrze rozwiniętą koordynację ruchową, by nie zrobić Klientce krzywdy.

 

Separatory – rozdzielamy i kleimy

akcesoria do przedłużania rzęs

Dzięki separatorom praca kosmetyczek jest uproszczona. Mogą one oddzielić od siebie rzęsy powieki górnej oraz dolnej tak, aby jedne nie nachodziły na drugie, utrudniając tym samym cały zabieg przedłużania czy zagęszczania. Separatory występują w kilku odmianach. Najbardziej lubiane przez Klientki są jednak płatki hydrożelowe, które są dodatkowo odżywcze. Poza nimi mamy do czynienia jeszcze z taśmami oraz płatkami papierowymi.

 

Podstawki pod klej – ładne i praktyczne

Ciekawymi przedmiotami w kuferku stylistki rzęs są na pewno podstawki pod klej, które przyjmują naprawdę ładne kształty. Służą one głównie do umieszczania na nich kropelek kleju, których będziemy używać do aplikacji. Dzięki materiałom, z jakich stworzone zostały podstawki, nasz klej utrzymuje taką temperaturę, jaką powinien utrzymywać, by zabieg był udany. Warto wiedzieć, że wyróżniamy kilka rodzajów podstawek. Najpopularniejszymi są rzecz jasna: podstawki kryształowe oraz te wykonane z kamienia nefrytu. Poza swoją funkcjonalnością są dodatkowo bardzo estetyczne i przyciągają wzrok.