Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Jest nieestetyczny, powoduje kompleksy, trudno jest się go pozbyć. Tak o podwójnym podbródku myślą kobiety, które go posiadają. Nie wiedzą one w większości jednak, że można go pożegnać przy niewielkim wysiłku.

Powstawanie drugiego podbródka jest nie tylko kwestią dziedziczną (i nie zawsze okazuje się nią być), ale przede wszystkim stanowi sprawę wynikającą z naszego zaniedbania. Musimy sobie uświadomić, że dodającego nam kilogramów podbródka możemy się pozbyć. Aby to osiągnąć, trzeba stosować się do kilku rad.

Zacznijmy jednak od początku i zastanówmy się:

spanie

Dlaczego niefortunna fałdka w ogóle powstaje?

Na pewno najbardziej narażone są osoby, które mało się ruszają i prowadzą siedzący tryb życia, a ponadto tragicznie się odżywiają. Taki styl życia prowadzi do nadwagi oraz powstania podwójnego podbródka. Poza tym nasza postawa może mieć również wpływ na tę przypadłość. Nie można się garbić, ani chodzić z opuszczoną głową. Trzeba wiedzieć, ze mięśnie szyi są narażone na wiotczenie, a co za tym idzie – tracą swoją naturalną sprężystość i nie potrafią utrzymać skóry na swoim miejscu. Warto również pamiętać, że na powstawanie fałdki mogą wpływać również nasze nawyki nocne. Jeśli śpimy na dużej ilości poduszek – nasza szyja jest zgięta do przodu.

Co więc robić?

ĆWICZ MINY

Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało – robienie dziwnych min pomoże Ci rozciągnąć skórę, a co za tym idzie – pozbędziesz się zwisającej pod brodą skóry. Najlepiej ćwicz tak w domu, gdy nikt nie patrzy! Możesz dodatkowo wymawiać na głos z hiperpoprawnością samogłoski. Dobrym ćwiczeniem będzie także wyciąganie języka i zataczanie nim dużych okręgów w powietrzu.

głupie miny

ZMIEŃ POSTAWĘ

I nie chodzi tu wcale o postawę moralną! Powinieneś chodzić z głową uniesioną tak, by mięśnie szyi były napięte. Dodatkowo wyprostuj plecy i nie garb się. Możesz do tego ściągnąć swoje łopatki i wypuścić luźno ręce. Taka postawa zagwarantuje Ci pozbycie się dodatkowej fałdki pod szyją!