Co zrobić, żeby włosy przestały się puszyć i elektryzować?

Pogoda za oknami nie rozpieszcza, a w dodatku Twoje włosy nie chcą z Tobą współpracować? Chyba każda z nas zna to nieprzyjemne uczucie puszenia się i elektryzowania. I czego byśmy nie zrobiły, nic nie pomaga! Czas to zmienić.

Spuszone i zelektryzowane włosy potrafią zniszczyć każdą, nawet najbardziej udaną stylizację. Nasze marzenia o gładkich i prostych włosach często są rozwiewane przez wełniany szalik, czapkę, czy wkładany przez głowę sweter. Jak to się dzieje, że włosy aż tak bardzo reagują?

Głównie chodzi o to, że nasze włosy naładowane są dodatnio. Sweter czy szalik również. I mamy odpowiedź. Wzajemnie odpychające się ładunki sprawiają, że nasze włosy nie potrafią się porządnie układać, tylko odpychają się wzajemnie w różne strony. Dodatkowo warto wiedzieć, że włosy, które są połamane, mają rozwarstwiającą się strukturę czy mają tendencję do przesuszania się – reagują szybciej i elektryzują się w znacznie krótszym czasie, częściej i mocniej.

Jak sobie z tym radzić? Czy są jakieś domowe sposoby walki z tym uciążliwym puszeniem się? Oczywiście, że tak!

włosy

NAWILŻAJ WŁOSY

Nic tak nie pokrzyżuje planów elektryzującym się włosom, jak ich odpowiednie i wystarczająco mocne nawilżanie. Szczególnie w sezonie wiecznej zimy! Można to zrobić w domu, używając specjalnych masek nawilżających lub odżywek. Da się je zarówno kupić w drogerii, jak i wykonać samemu z naturalnych produktów. Króluje tu głównie niezawodny olej kokosowy, a zaraz za nim stoi oliwa z oliwek. Wystarczy wmasować je we włosy i pozostawić do wyschnięcia. Następnie umyć włosy i cieszyć się efektem.

mokre włosy

PŁUCZ JE ZIMNĄ WODĄ

Może Wam się to wydawać bez sensu i bardzo nieprzyjemne, ale okazuje się, że płukanie włosów zimną wodą po myciu znacznie pomaga utrzymać ich nieprzerwaną strukturę. Mimo że przez chwilę poczujemy się jak na Antarktydzie, zrobimy naszym włosom dużą przysługę. Zamkniemy ich łuski i przestaniemy narażać je na szwank i puszenie. Dodatkowo warto również przestać suszyć je gorącym powietrzem – to bowiem je wysusza. Można zainwestować w suszarkę z opcją zimnego suszenia lub po prostu – jeśli tylko mamy na to czas – pozostawiać włosy do wyschnięcia samoistnego.